Paneelmaja välisseina välissoojustus

Elanikud on paneelmajades üsna sageli külmal aastaajal silmitsi külmunud seintega, mille tulemuseks on hallituse teke tapeedil, tapeedi lahtitulek ja ka muud ebameeldivused ja isegi tervisele ohtlikud nähtused, rääkimata korteri ebaesteetilisest väljanägemisest.

Kas tuleks soojustada paneelmajade seinu seest- või väljaspoolt?

Praegu müügil on üsna palju erinevaid isoleermaterjale nii seinete väljapoolt kui ka seestpoolt soojustamiseks. Seoses sellega, siis võib tekkida soov soojustada hoone seinad seestpoolt, kuid see on ebasoovitav. Asi on selles, et see nihutab kastepunkti seinas, põhjustades niiskuse teket seina siseküljele. See omakorda aitab kaasa mitte ainult soojustuse vaid ka seinte niiskumisele. See omakorda mõjutab nii soojustuse, kui ka seinte kestvust. Kui vähegi võimalik , siis soojustada seinad väljastpoolt.

soojustus1

Kuidas teha soojustus paneelmajale väljapool

Välisseina isolatsioonil vahtplastiga toimub kõigepealt seina ettevalmistamine. Eesmärk on teha sein  enne soojustamist võimalikult siledaks. Kui jätta näiteks lohk mõõtudega 20 x 20 cm, sügavusega 2-3 cm ja katta see vahtplastiga, siis jääb see koht  soojustuse all tühjaks. See omakorda tähendab seda, et kui seda kohta, valmis  fassaadil mõjutab mingi jõud, siis soojustus võib puruneda. Ka väljaulatuvad osad tuleb kõrvaldada. See tähendab, et seinte kõrvalekalle tasapinnast ei tohi ületada 1 -2 cm.

Töö algab tavaliselt paneelidevaheliste vuukide korrastamisest. Tuleb eemaldada lahtine krohv ja asendada see uuega. Soovitav on kruntida kogu pind. Kui krunt on kuivanud, siis tuleb paigaldada ja kinnitada seinale spetsiaalse liimiga vahtplasti plaadid. Lisaks kinnitatakse plaadid veel spetsiaalsete  kinnitusvahenditega. Pärast paigaldamist täita tekkinud praod montaaživahuga.  Lõigata peale kuivamist ära üleliigne vaht.

Järgmine toiming on kinnitada seinale võrk viimistluskihi toeks. Võrk surutakse vahtplasti pinnasesse rulliga. Viimaseks kantakse seinale viimistluskiht ja värvitakse see sobiva värviga.

2 thoughts on “Paneelmaja välisseina välissoojustus

  1. My wife and i got ecstatic Albert could fisnih up his studies because of the precious recommendations he gained through the site. It is now and again perplexing just to happen to be freely giving helpful hints that many people might have been making money from. And we all remember we have you to thank for this. The most important explanations you have made, the simple website navigation, the relationships your site assist to promote it is mostly astounding, and it is making our son in addition to our family reckon that the situation is enjoyable, which is certainly very important. Thanks for everything!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.