Üheksa sammu kuidas eemaldada tapeet seinalt

Vahetada tapeet – see on lihtne  ja odavalt võimalus uuendada ruumi interjööri. Siiski on tapeetimise käigus üks raskendav  ebameeldiv ja aeganõudev  töö- eemaldada vana tapeet.

Järgnevalt mõned nipid, kuidas eemaldada vana tapeet:

1. Esmalt lülitage  elekter korteris välja, sest niiskus võib põhjustada rikkeid harukarpides. Eemaldage seinavalgustid, pistikupesad ja lülitid.

2. Rebige esmalt tapeedi nurk  noaga lahti, proovige  tapeedi  riba kuivalt seinalt  ära rebida, suunaga põranda poole. Kui tapeedi paan ei tule maha või rebeneb, siis kasutada tapeedi eemaldamise vahendeid.

3. Põrandaliist katta maalriteibiga  ja põranda osa, mis  külgneb töödeldava seinaga, katta kilega  kaitseks niiskuse eest.tapeet

tapeet14. Veekindla tapeedi eemaldamisel aitab  pinnakihi auklikuks torkimine, et vesi või tapeedi eemaldamise vahend tapeedi alla pääseks. Läbi ava imendub vesi paremini tapeeti ja tapeedi alla.  Tapeet ja vana tapeediliim pehmeneb  kergemini.  Seda saab teha kas hambulise servaga tapeedikraabitsa ja ogaliste ratastega rullikuga. Teha saab kergeid auklike sisselõikeid ka noaga, jälgida tuleb siis, et mitte vigastada tapeedialust krohvi seintel.

tapeet65. Valage vana tapeedi  eemaldamise vahend ämbrisse. Kasutage selle seinale kandmiseks,  näiteks rullikut. Minge edasi  triibuga  laiuses 1-1,5 m, liikudes  maast laeni.  Tapeeti eemaldades, veenduge et ei  leotaks kipsplaadi kartongi.

tapeet26. Kui tapeet hakkab minema tumedamaks ja kortsu, saab hakata seda eemaldama. Selleks  on kõige parem kasutada  kaabitsat, mis
aitab eemaldada tapeeti seina pinda  kahjustamata (kaabitsa asemel  saab kasutada spaatlit). Kui mõnes kohas ei eemaldu tapeet aluspinnast, tuleb tapeedi eemaldusvahendiga  kruntimist korrata.

7. Kui  on võimalus kasutada tapeedi eemaldamisel aurutit, siis saab tapeedi eemaldada spetsiaalseid vedelike kasutamata. Tapeedi auruti – töötab nagu triikraud aurutades niiskust. Aurutada eemaldatavat  tapeedi pinda u. 30 sekundit ja edasi kasutada  niiske tapeedi eemaldamisel  spaatlit. Parem on  eemaldada tapeet kõigepealt lae juurest ja edasi liikuda põrandapoole.  Töötades aurutiga, kasutada kaitsekindaid.

tapeet48. Pärast vana tapeedi eemaldamist on sein veel kaetud tapeediliimi  jäänustega. Enne seina kuivama jätmist, pühkige  seina veel sooja puhta veega, kasutades käsna selle jaoks. Kipsplaadist seinad pühkida kiirelt ning  suurem niiskus hiljem eemaldada kuiva riide või käsnaga. Pärast seina kuivatamist ja viimast ülevaatust saab  alustada  tapeetimisega.

tapeet59. Kõige lihtsam, kutsuge appi  OÜ Spartec  ehitus tapeetimis töödel.

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.