Struktuurvärv

Struktuurvärv, mis hiljaaegu oli veel tundmatu,  on muutumas üha populaarsemaks. Seda kasutatakse peamiselt seinte ja fassaadide viimistlemisel, kuna annab pinnale soovitud välimuse, kõrvaldades samaaegselt pinna ebatasasused ja väikesed defektid. Samas loob ta kordumatu kujunduse ja dekoratiivsed efektid.  Kuidas kanda pinnale struktuurvärv?  Sellega saavad hakkama ka amatöörid.

Struktuurne värvi saab kasutada sisekujunduses isegi niisketes ruumides, sest tänu heale veeauru läbilaskevõimele ei häiri ta normaalset ruumi  niiskusrežiimi ja on vastupidav mitmesuguste ilmastikumõjudele.  Lisaks talub struktuurvärv  vett, mis võimaldab selle puhastamist, kartmata sealjuures katte kahjustamist.

struktuurvärv 5struktuurvärv 6

Ainsaks puuduseks struktuurvärvil võib tunduda tema üsna kõrge hind.  Aga teda kantakse pinnale vaid üks kiht ja värvi kulub seejuures mitte väga palju ning tulemus  on      ilus ja vastupidav, nii et lõpptulemuseks võib olle isegi kokkuhoid.  Enne pinna katmist struktuurivärviga  tuleb see ette valmistada.

Selleks tuleb vana lahtine pinnakate eemalda pahtlilabidaga ja siis töödelda liivapaberiga.  Kui seinal on hallitus, siis tuleb see hoolikalt puhastada ja töödelda spetsiaalse vahendiga, mis hoiab ära hallituse tekke. Pinanle võib jätta kuni kahe millimeetriseid ebatasasusi, kuna struktuurvärv peidab vaäiksemad pinnadefektid.

struktuurvärv 7struktuurvärv 9struktuurvärv 3struktuurvärv 4

Suuremad ebatasasused tuleb pahteldada.  Peale pinna ettevalmistamist tuleb see kruntida.  Krunt moodustab kaitsekihi, mis soodustab värvi nakkumist ja vähendab värvikulu.  Näiteks võib selleks kasutada sügavale tungivaid akrüülkrunte.  Kui värv on liiga paks, lahjendage see kasutusjuhendis ettenähtud ainega.

Tavaliselt on struktuurvärv valget tooni ja sobiva tooni saamiseks lisage talle sobivat värvi vastavalt kasutusjuhendile ja segafe hoolikalt.  Struktuurvärvi pealekandmise mooduse valik on väga tähtis, kuna just sellest sõltub tema välimus.

Struktuurvärvi saab pinnale kanda pintsli, rulli, pahtellabidaga, käsnaga või pritsiga.  Pinnale spetsefektide kandmiseks kasutatakse erivahendeid.

Kui soovite saada õrnemat  mustrit, siis lisage pinnale veidi värvi pahtlilabida või pintsliga.  Niisutage veega reljeefse pinnaga rull ja tasandage sellega värvikuhti.  Kui värvi kantakse siledale siseseinale, siis kanda ta pinnale ühes kihis ja pärast töödelda nii piki kui ka põikisuunas.

One thought on “Struktuurvärv

  1. If you are going for finest contents like myself, simply go to see this web page everyday because it provides feature contents,
    thanks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.