Lubja eemaldus siseseintelt

Kui toaa sein on lubjatud ei saa viimistleda seina korralikult. Pahteldamise, tapeetimise ja plaatimistöid  ei ole soovitatav teha enne , kui vana kooruv lubivärv on eemaldatud seinalt ja laelt. Ainsaks erandiks oleks lateksvärvidega värvimine.  Kui lubi on seinale hästi kinnitunud ja ei kooru, siis sellist seina saab vesiemulsioonvärviga värvida, kruntides eelnevalt pinda.  Nii võib toimida  ainult siseviimistlusel. Kõigil muudel juhtudel on vaja lahti saada vanast lubjavärvikihist.

Lubi2Tegelikult viimistlusmaterjalid, nakkuvad isegi väga hästi lubjatud pinnaga, aga ainult pealmise kihiga. Nagu teada, lubivärv lubi koosneb tavaliselt mitmest kihist ja mõnikord isegi mitmest kümnest. Seega, pärast  näiteks pahteldamist või krohvimist viimane kiht vana lubjavärvi muutub raskeks ja võib pinnalt eemalduda.

Lubivärvi eemaldusel vaja minevad töövahendid:

• Kaitseprillid ja tolmumask. Töö on väga tolmune, ohtlik silmadele ja hingamisteedele;

• On vaja kaabitsat või metallist teritatud  6-8 cm laiust  pahtlilabidat;

• Traathari;

• Metallist või plastikust veeanum lubja lahustamisele.

Lubivärvi on pindadel erinevates seisukordades, nii et meetodeid selle eemaldamise võivad olla veidi erinevad: mõnikord  pääsed lihtsalt pestes ja mõnikord  pead eemaldama vana lubivärvi sentimeetri haaval  pahtlilabidaga.

Lubjavärvi eemaldamise standard meetod:

1. Enne lubjavärvi eemaldamist  niisutada seina , et ei oleks väga palju tolmu. Seda saab teha lapiga või harjaga. Kui võimalik, kasutada veepihustit.

2. Pahtlilabidaga või kaabitsaga eemaldada lahtine lubja kiht. Pahtlilabidat liigutada seina suhtes terava nurga all. Aeg-ajalt  on vaja pahtlilabidat  puhastada ja teritada.

3. Edasi eemaldada lupja, mis jääb, traatharjaga ringikujuliste liigutustega .

4. Viimane  lubivärvi kiht eemaldada  lahustades seda veega. Kui on vaja  lupja eemaldada  välisseinalt on soovitav võimalusel puhastada seina survepesuriga.

Kui on ketaslõikur või drell kasutamise võimalus, siis sel juhul saab protsessi kiirendada. Drelli ja  ketaslõikurit  saab kasutades ketastraatharjaga  lubja eemaldamisel.

 

Pärast lubja eemaldamist pind kruntida krundiga, mis imbub sügavale  ja alles seejärel alustada edasist viimistlust.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.