Lateksvärvi eemaldus

Vesiemulsioonvärve kasutatakse laialdaselt sisekujunduses. Kuidas eemaldada seda värvi , põhjalikel remonditöödel värskendades ruumid sisekujundust ?. Lihtsaim meetod on niisutada pind sooja veega, oodata veidi, kuni värvkate on veega läbi imbunud ja eemaldada see pahtlilabida või kaabitsaga.

  • Lateksvärvi eemladusEsiteks on meil vaja pind immutada sooja veega. Seda saab teha värvirulliga. Parem kasutada kuuma vett ja rohkesti. Tuleb püüda saavutada värvikihi veega läbiimbumine. See on vajalik, et värvikiht laguneks. Kui värv ei ima vett, siis näitab see seda, et tegu on niiskuskindla värviga. See sisaldab aineid, mis tõrjuvad niiskust ja ei luba veel siseneda värvaine molekulide vahele.      
  • Pärast värvi leotamist saab alustada tööd pahtlilabidaga. On vaja eemaldada vettinud värvikiht. Samuti on võimalik kasutada kaabitsat. Värvi tuleb eemaldada üsna lihtsalt kiht kihilt. Kui kõik värvi ei eemaldu, tuleb pind taas leotada sooja veega ja proovida uuesti. Kui värv oli veekindel, eemalda see pahtlilabidaga. Tolmu sissehingamise vältimiseks kasutada respiraatorit (tolmumaski).
  • Kui värvi eemaldamisel sai kahjustatud aluspind, siis parandada see pahtliga ja pärast selle kuivamist lihvida pind ja katta pind kruntvärviga. Seejärel saab pinna uuesti värvida.
  • Kui eeltoodud meetod mingil põhjusel ei sobi, tuleb kasutada keemilist värvieemaldajat. Kuid pidage meeles, et see vahend võib sisaldada tervisele kahjulikke keemilisi lisandeid – tuleb kasutada hingamisteid kaitsvaid vahendeid ja ventileerida ruumi.

Lateksvärvi eemladus1Teised meetodid, kui värv on tugevam ja paksema kihina:

  • Kasutada kuumaõhupuhurit – kuumutada pinda kuumaõhupuhuriga, kui moodustuvad mullid värvikihile, eemaldada värv pahtlilabidaga.
  • Kasutada keemilisi vahendeid
  • Eemaldada vana värv kasutades, liivapaberit, traatharjaga või taldlihvijat.
  • Betoonipinnalt eemaldada vesiemulsioonvärvi tärklisekliistri või lahjendatud PVA liimi (1:1) ja ajalehtega. Niisuta ajalehti liimilahuse või tärklisekliistriga ja liimi need värvitud pinnale. Oota, kuni ajalehed on pinnal kuivanud. Pärast seda eemalda ajalehed koos külge kleepunud värviga pahtlilabida abil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.