Kontroll luugid

Iga majal ja  korteril on erinevaid kommunikatsioonid, mis võiksid olla varjul, kuid millele on aeg-ajalt tarvis juurdepääsu. Näitena võib tuua mitmesugused santehnilised seadmed, aga ka elektriseadmed. Korduvalt on juhtunud olukordi, kus hoolikalt tehtud remont WC-s on rikkunud samal ajal voolu süsteemi. Selliseid probleeme võib juhtuda isegi siis, kui ehitis  täiesti uus.  Kontroll luuk6 Kontroll luuk5

Kontroll luugid on mõeldud paigaldamiseks: seintele lagedele  mis on tehtud kipsplaadist, tellistest, betoonplokidest jne ja ka lagedele. On olemas ka luugid kahhelkividest seintele.

Neid luuke kasutatakse remondi- ja hooldustöödel. Nad tagavad juurdepääsu erinevatele seinas paiknevatele kommunikatsioonidele,  kahjustamata seina kujundust ja viimistlust.

Arvestades kontroll-luugi spetsiaalset disaini torkavad nad vähe silma. Nad on tavaliselt tehtud alumiiniumist või metallist profiilidest, mis on kaetud spetsiaalse korrosioonivastase ainega ja mõnikord värvitud sobiva värvitooniga.  On olemas järgmist tüüpi luugid:

  • Laeluugid –    Need valmistatakse enamasti tellimuse järgi. Nad  kinnitatakse kipsplaadi külge ja pakkuvad juurdepääsu laesisestele juhtmetele. Neid luuke on olemas mitmete erinevate konstruktsioonide ja kujuga. Luugi ja luugi raami vahel on kummitihend, mis kaitseb tolmu ja müra eest.
  • Põrandaluugid  –  Need   on valmistatud sellise arvetusega, et taluksid suurt koormust. Neid on mitmesuguse konstruktsiooniga. Luugid on varustatud ka tihenditega, et vältida mustuse ja niiskuse pääsemist põranda konstruktsioonidesse.
  • Seinaluugid –  peaksid  olema võimalikult silamatorkamatud, et mitte rikkuda ruumi kujundust. Seetõttu on kasutusel keeruka disaini ja ehitusega konstruktsioonid, mis võivad olla varustatud ka hingede ja lukkudega.

Kontroll luuk7kontroll luuk1

Kontroll-luugid on valmistatud ka erineva tulepüsivusastmega. Luukidel  peab olema kaasas paigaldusjuhend ja muud vajalikud dokumendid.

Sellised luugid on vähe silmapaistvad, neid on peaaegu võimatu avada teadmata lukusüsteemi, nad on kvaliteetsed ja vastupidavad.

 

One thought on “Kontroll luugid

  1. great issjes altogether, you simply won a logo new reader.What
    would you recommend about your submit that you just made a few
    days ago? Any positive?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.