Asjade kinnitus kipsplaatseinale

 

Kinnitus  kipsplaadile

 Majas on sageli vaja kinnitada kipsplaat seinale  kerge riiul või kapp ja kipsplaadist lakke  lamp.  Kui riiul on väga kerge või on tegu pildiraamiga, on võimalik  tema kinnitamine ilma spetsiaalse tüüblita hariliku  kruviga.  Aga raskemad ja suuremad esemed tuleb kinnitada spetsiaalsete kipsplaadi tüüblite ja kruvidega. Neid tüübleid on mitmesuguseid.

 Põhilised kipsplaaditüübid on:

 Kipsplaadiankur – on keerdtüübel, mis keeratakse kipsplaati. Need võivad olla kinnitatavad puuriga või ilma, kruvikeerajaga; valmistatud kas plastmassist või metallist.

      

Minidriva fMinidriva e

Selline tüübel sobib väga hästi kas ühe- või mitmekihilise kipsplaadi korral. Kipsplaadil võib olla ka isolatsiooni- või kattekiht tagaküljel. Valida saab sellise pikkusega tüübli, mis ei ulatu seina teisest küljest välja.   Teine eelis on see, et selle tüübli paigaldamiseks pole tarvis puurida ava plaati. Ta on kergesti sissekeeratav nii akutrelliga kui ka kruvikeerajaga. Eriti sobib akutrell.  Kui  kipsplaatide kihi paksus on rohkem kui 15 mm, siis on soovitav siiski eelnevalt  puurida auk.  Puuriga varustatud metalltüüblid on üldse mugav värk. Lihtsalt keeratakse seina ja kannab hästi.

Ankurtüübel.

 Sellel tüüblil on plaadi tagaküljele laialiminevad toed, millede abil ta kinnitub ja toetub tugevasti plaadi külge. Et Tüübel ei pöörduks kipsplaadis, on ta varustatud spetsiaalse mansetiga. Selline tüübel nõuab eelnevalt puuritud ava. Valmistatakse kas plastmassist või metallist.

ankurtüübel c

Metallkeermega Ankurtüübel

 Ta on ka  tegelikult sarnane vihmavarju  tööpõhimõttele.  Need tüüblid on kohe varustatud kinnituskonksu või -rõngaga. Sellised tüüblid  sobivad väga hästi kipsplaadist lakke. Plaadi taha laialiulatuvad õlad jaotavad koormuse suurele pinnale ja seetõttu on selline tüübel võimeline kandma küllaltki suurt raskust.   Spetsiaalsete abivahenditega tagatakse nende  kiire paigaldus.  Üldised nõuanded: kipsplaat on pehme materjal,  seetõttu tuleks piirata akutrellile avaldatavat survet.  Vajadusel puurida ette avad ja mitte kasutada trellil löögireziimi.

ankurtüübe A

tüübel g


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.