Kaardus ja kumerad siseseinad

Kaardus seinad ruumis  on sageli probleemiks remondil. Probleemi lahendamiseks on mitmeid võimalusi:

  1. Kasutada mustrilist tapeeti, mis aitab visuaalselt varjata seinte kumerust;
  2. Seinapaneelide paigaldus;
  3. Kipsplaatide paigaldus;
  4. Seintelt kõveruste kõrvaldamine krohvimise ja pahteldusega.

Tänapäeval õnneks ei ole ehituses probleeme, mida ei saa lahendada.  See kehtib ka remontis.  Turgudel üle maailma pakuvad erinevaid materjale, mis aitavad toime tulla erinevatel remontidel ja kumerad seinad ei ole ka erand.

Korteri või maja remondi käigus tuleb tõsist tähelepanu pöörata seinte sirgsuse saavutamisele.  Ebaühtlane seinad ei ole märk konstruktsiooni nõrkusest.

Kõverad seinad on alati probleem remondi ajal.  Kumeruse kõrvaldamisel on mitmeid võimalusi.

1) Saab jätta kõik nii nagu ta on ja katta sein tapeediga, mille muster aitab varjata seinte defekte. Puudust saab kõrvaldada seinte katmisega mitmesuguste ehitusplaatidega. Sellel meetodil on nii häid kui ka halbu külgi.  Seina pind ei vaja erilist ettevalmistust; paraneb seinte soojus- ja müraisolatsioon. Samas muutub ruum mõnevõrra väiksemaks.

2) Seinapaneel . Seinapaneelide on palju mitmeid eeliseid.  Ei pea spetsiaalselt valmistama seinale kujundust. Seinapaneele toodetakse palju eri  liike: looduslik puu imitatsioon,  marmori imitatsioon ja palju teisi.  Paneelid võivad olla veekindlad. Nad tagavad ka hea heli neeldumise ja soojusisolatsiooni.

Paneelid kinnitatakse tavaliselt metallist või puidust karkassile, mis on kinnitatud seinale. Seinapaneeli alla saab peita ka juhtmeid, sest põhiseina ja seinapaneel vahel on ruumi ca. 25 mm.  Paneele on lihtne on asendada või vahetatada.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3) Kipsplaat  See materjal on moes ehk hästi unustatud vana.  Ta vajab samuti metallist või puidust alust.  Kuid teda saab seinale kinnitada ka otse kasutades spetssegu. Kipsplaat on hea alus tapeedile.  Tapeedi panekuks tuleb töödelda naela- või kruvipead näiteks lakiga, et vältida inetute korrossioonilaikude tekkimist tapedi pinnale.  Kipsplaati võib ka värvida. nagu tavalist krohvitud pindada.  Pole soovitatav kasutada vaid lubivärvi, sest see nakkub papiga halvasti.

4) Krohv  Hea tulemuse saab seintelt ebatasasuste kõrvaldamine krohvimise abil. Krohvimisel ei muutu ruumi mõõtmed, kuna krohv kantakse otse olemasolevale seinale, tasandades seina lohuse pinna.  Krohvisegude valik on lai. Valik sõltub hinnast või  ka soovidest krohvitud pinna väljanägemise osas aga samuti krohvija oskustest. Selle meetodi töömaht on aga suur; töö on küllaltki keeruline ja nõuab spetsialisti abi. Väiksemaid ebatasasusi saab kõrvaldada ka pahteldamisega.

One thought on “Kaardus ja kumerad siseseinad

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.