Ehitustolm

Korteri remont võib olla erinev , ulatudes pelgalt tapeetimisest, kuni kipsplaatidest seinte remondini. Igal juhul ei puudu remondi töödest tolm. Ehitustolmu koostis on erinev: alates kuivanud tsemendisegu tolmust, kipsitükkidest, keemilistest ühenditest, kuni muude viimistlusjäätmeteni.

Ehitus tolm on ohtlik teie tervisele!

Ehitustolm on alati tervisele kahjulik.  Tolmu sissehingamisel kopsudesse võib põhjustada  põletiku või muid tervisekahjustusi.  Sattudes silma, ärritab tolm silma limaskesta, mille tulemusena võivad tekkida  erinevad silmakahjustused.  Peale tolmu võib ehitustööde käigus eralduda ka mitmesuguseid  keemilisi ühendeid, mis võivad põhjustada organismis allergilise reaktsiooni või muid kahjustusi.  See võib avalduda  lööbe, nahapunetuse,  nohu  ja astmana.  Nimetatud probleemide vältimiseks  peab olema valmis oma tervise kaitseks ehitustööde ajal. Hingamisteede ja kopsude kaitseks  kemikaalide ja ehitustolmu  eest tuleb  kasutada hingamisteede kaitsevahendeid, milledest kõige lihtsam on tavaline tolmumask. On soovitav  kasutada ehitustöödel  spetsiaalseid kaitseprille ja kaitseriietust.

Kuidas vältida tolmu kahjustusi ehitustöödeajal

On mitmeid võimalusi, mis aitavad vältida tolmu  ja selle levimist väljaspoole remonditavat  ruumi. tolmumask1

  •  Esimesels sammuks on eraldada ruum, kus toimub remont, ülejäänutest.  Isegi kui remonditöid  teostatakse kogu korteris või majas, siis on soovitav ustele  ja akendel  riputada kardinad paksust kangas või kile.  Parimaks lahenduseks  võib olla ajutine uks.   Tõhusalt  toimib ka niiske tihe kangas. Seda tuleb efektiivsuse suurendamiseks ajuti niisutada.
  • Kui lihtsalt sulgeda uks ruumi, siis tuleb  panna ukse all oleva avause ette  niiske riie. Seda vähemalt  eriti määrduva  ja tolmuse töö ajaks.
  • Kui osalist remonti tehakse elutoas, peaks kinni katma kõik mööbliesemed, mida pole võimalik ruumist välja viia. Mööbel kaetakse ehituskilega. Eriti oluline on kinni katta pehme mööbel.  Parema tulemuse saamiseks paigaldada kile mitmekordselt. Kui ei ole ette nähtud põranda remonti, siis katta ka see kinni.  
  • Igal juhul tuleb kaitsta olmeelektroonikat. Ka siis, kui ta on viidud mitte remondisolevasse ruumi, on soovitav ta sisse pakkida, kuna remondi tolm võib tungida seadmesse ka kõige väiksemate pilude kaudu. Sellele aitab kaasa ka seadmetes tekkiv staatiline elekter.
  • Tööde ajal puhastada pidevalt tolmust tööpindu.  Selleks kasutada tööstuslikku tolmuimejat, kuna kodus kasutatav tolmuimeja võib rivist välja minna. Remondi ajaks saab tolmuimeja rentida. Augu puurimisel paigutada puurimiskoha  alla kühvel või plastpudelist valmistatud nõu. Enne puurimist võib ka pinda kergelt  niisutada, kui see on võimalik, Selleks võib  kasutada pihustit.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.