Kuidas eemaldada tapeedilt mullid ja kortsud ?

 

   Paljud inimesed teavad mõistet mullid tapeedil.  Tekkeks puuduvad tehnoloogia rikkumine  tapeedi paigaldamisel.  Mullid mitte ainult ei näe halvad välja, vaid raiskavad materjale ja loovad koha putukatele paljunemiseks.

 Probleemi lahendamine

    Kuidas eemaldada mullid tapeedilt ?  Kui olete lihtsalt alles tapeetinud ja märkasid mulli, ärge heitke meelt.  Võtke vinüültapeedi korral plastist spaatel või pintsel;  kummirull  kangastapeedi korral või pehme lapp  pabertapeedi korral.  Eemaldage liimi ülejäägid  kuivatage kuiva lapiga – ebatasasused peaksid kaduna.  Muidu lihtsalt on vaja oodata, kuni tapeet kuivab.  Paljudel juhtudel mull kaob, kuna tapeet tõmbub kuivades kokku.

 Kui peale tapeedi kuivamist mull on jäänud, siis esiteks, hinnake olukorda.  Kui kahjustused on suurel pinnal, tuleks tapeedi osa uuesti kleepida.  Kui mulle on vähe ja väikesel alal, proovige kasutada meditsiinilist  süstalt  nõelaga.  Torgata  nõel mulli keskele ja läbi tekkinud ava tõmmata õhk välja. Võtke  süstlasse  liim  ja täitke mull.  Siis triikida ebatasasust sobiva  vahendiga  suunaga servadest keskele, eemaldades üleliigne liim, mis tuleb välja nõelaavast.

 tapeet1tapeet2

Suurte mullide korral tegutseda väga ettevaatlikult.  Võtke ziletitera ja tehke  väike sisselõige mulli alaosasse. Edasi tuleb süstlaga täita mulli sisu liimiga ja siis  seejärel siluda  suunaga ülalt alla, eemaldades liigse liimi.  Tuleb märkida, et pärast tapeedi kuivatamist, võib jääda tapeeti pragu. Seepärast proovige seda alul teha kusagil vähe silmapaistvas  kohas.

Ennetamine: tapeedi panek ilma mullideta?

 Siin on peamised võimalusi, et hoida ära  mullide teke:

 •  Pea meeles, et liimi konsistents peaks vastama tapeedile.  Ei sobi õhukestele materjalidele kange liim ja vastupidi.
 • Jälgi sisekliimat. Temperatuur ei tohi ületada 23 kraadi.  Kui ilm on väga kuum, päikeseline, paigaldada ruumi nõud veega ja katta aknad kardinaga. See võimaldab tapeedil  kuivada aeglasemalt.
 • Samal põhjusel ei ole soovitatav avada aknaid ja uksi tapeetimise  ja üks päev pärast tööd.  Külma ilmaga pole  täiendavat niisutamist vaja.
 • Liimi valmistamisel  jälgige tüpselt pakendil toodud juhendeid.  Liimi mitte väga intensiivselt segada. Sellega satub sellesse liimi õhku, mis pärast eraldub ja võib põhjustada mullide teket.
 • Liim kandke pinnale ühtlaselt.  Kasutage selleks ainult juhendis soovitatud vahendeid.
 • Liimiga kaetud tapeedi lõik, voldi pooleks ja lase paar minutit seista, liimi imbumiseni.
 • Kui juhendis on kästud liim kanda seinale, siis nii ka tehke.
 • Müüakse ka roosa värvusega liimi, mis muutub kuivades valgeks – see aitab teil õigesti kanda liimi tapeedile  ja seinale.
 • Seejärel pange tapeet seinale.  Siluda tapeeti ülevalt alla, keskelt servade poole, tõrjudes välja liigse liimi. Puhastamiseks kasutada kuiva käsna või lappi. 
 • Pidage hoolikalt kinni juhendis toodust!

 

3 thoughts on “Kuidas eemaldada tapeedilt mullid ja kortsud ?

 1. This is a comment to the website creator. I came to your page via Yahoo but it was difficult to find as you were not on the first page of search results. I know you could have more traffic to your site. I have found a website which offers to dramatically improve your rankings and traffic to your site: http://garye.co/8k I managed to get close to 1000 visitors/day using their services, you can also get many more targeted visitors from search engines than you have now. Their services brought significantly more visitors to my website. I hope this helps!

 2. Tina Wallman is one of the hottest Poker Babe Model and is also
  known as the Queen of the Hearts by many. If you get outbid, you can bid again on the same tile, or move
  your bid to another tile, or choose to perform
  the renovate or publicity actions instead. Odor eliminating
  products followed up with metered fragrance is a best practice to keep interior
  air clean and fresh.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.