Viis sammu kivist fassaadi värvimiseks

                                 

   Värske värvikiht  kodu- või suvemaja kiviseinal teeb rõõmu ja loob värskust.   Soojad ilmad    on saabunud  ja  välisfassaadi värvimiseks on parim aeg. Mõne maja seina värvimine võib olla kergem, mõne oma tunduvalt raskem. Siiski on maja kivifassaadi värvimine endiselt üks lihtsamaid viise oma maja välimust muuta. All mõned sammud mida järgida, et värvimine sujuks ladusamalt. Tasub meeles pidada, et ligikaudu 75 % tööajast läheb ettevalmistamiseks ja ainult 25 % värvimiseks.

 

1. Mis tüüpi krohv on maja seinal?

Uuri välja kas sinu maja krohvitud seinal on kasutatud tsementkrohvi või akrüülaatkrohvi. Kui maja ajalugu pole teada, siis on paar nippi, et seda teada saada. Kui näpuga katsuda ja torkida naela või kruviga, siis akrüülaatkrohv tundub tasasem ning kummisem (seda ei anna liivapaberiga eriti lihvida). Tsementkrohv tundub pigem muredam ja liivasem. Kui on tsementkrohv, siis võib jämeda liivapaberiga lihvida ära teravad sooned mis on jäänud seinale eelmisest krohvimisest.

2. Hinda pindade seisukorda

Arvuta välja värvitava pinna suurus ruutmeetrites, et teada saada ehituspoest vajalik värvikogus. Soovitame arvestada 10% varuga. Värvi valimisel tuleb silmas pidada, et varem õlivärviga värvitud pinda on soovitav enne vesialuselise akrülaatvärviga värvimist kindlasti kruntida kruntvärviga, sest akrülaatvärv ei nakku õlivärvi pinnale. Õlivärvi või akrülaatvärvi saab tuvastada, kui lõikad noaga seina nurgast pöidlasuuruse tüki värvi, et ehituspoes enne uue värvi soetamist teada saada millise värviga ennem oli tegu.

3. Pinna ettevalmistus

Vaata, kas on vaja teha pisemaid krohviparandusi. Enne värvimistööde alustamist kata kinni mittevärvitavad pinnad kile ja maalriteibiga, et kaitsta neid värvipritsmete eest. Puhasta fassaad lahtistest osakestest harjates, eemalda nõrgalt kinniolev krohvikiht või betoon.

4. Kruntimine

Kanna kruntvärv seinale ning lase kruntvärvil mitu tundi kuivada. Tunneta oma käega kas sein jääb karedam või tasasem. Kui sein on endiselt kare, siis kanna veel üks kiht kruntvärvi seina peale ning lase seinal terve öö kuivada enne pinnavärviga värvimist.

5. Pinnavärviga värvimine

Peale kruntvärvi kuivamist värvi pinnavärviga kaks korda samal päeval ja lühikese aja jooksul. Parimad tingimused värvimiseks on pilvisel, kuival päeval. Väldi värvimist vihmaga ja hilja õhtul sest pinnale laskuv niiske kaste rikub värvi nakkumist. Redelil töötamise ajaks soovitame valmistada S-tähe kujulise konksu purgi riputamiseks, et ei peaks värvipurki kogu aeg käes hoidma.

 

Ja nüüd on aeg nautida oma värvitud seina ja tehtud tööd.

Töövahendid: Redel, suurem hari tolmu eemaldamiseks ja seina pesemiseks, kummist töökindad, terashari lahtise värvi eemaldamiseks, kattekile, maalriteip, liivapaber, välisvärvimispintslid ja 25 cm värvirullid ning varred (silikaatvärviga värvimiseks spetsiaalne pintsel või suure mahutavusega lambavillarull).

 

One thought on “Viis sammu kivist fassaadi värvimiseks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.